Wystartowaliśmy!

Prace nad projektem rozpoczęliśmy w 2014 roku.

Dorha początkowo miała być sandboxem komputerowym – chociaż jeszcze wtedy nie miała nazwy, tworzonym przez paczkę znajomych ze studiów: Bartka, Piotra, Szymona oraz mnie. Jednak wraz z upływem czasu doszliśmy do wniosku, że dalsze prace nie mają większego sensu. Ogrom pracy przy projektowaniu świata, programowanie dialogów, tworzenie animacji, środowiska, postaci… Po naszych wyliczeniach wynikło, że Dorha byłaby tworzona przynajmniej 5-8 lat. Poniżej przedstawiam nasze pierwsze próby na Unity 3D,

z którego jednak zrezygnowaliśmy na rzecz cryengine.

Jednak przez tak długi czas silnik graficzny dawno by się zestarzał… A z nim rozdzielczość tekstur, grafiki i tak dalej.  Dlatego też projekt poszedł do szuflady.

Sięgnąłem po niego 2 lata później, kiedy już zacząłem grać w gry planszowe. Od tamtego dnia do dzisiaj minęło bardzo dużo czasu, setki skreślonych pomysłów i ilustracji – tworzonych przez Dawida Maliniaka. Nie będę tego opisywać, ponieważ pisania byłoby na wiele, wiele stron A4.

Aktualnie po prawie rocznej stagnacji Dorha pierwszy raz w swoim żywocie wychodzi na światło dzienne. Do skończenia gry brakuje setek godzin ciężkiej pracy, nie mniej jednak mam nadzieję, że zaangażowanie całego zespołu oraz wsparcie czytelników pozytywnie wpłynie na naszą motywację. W tym momencie muszę podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, albo i dwie do tego uniwersum!

Na dzień dzisiejszy do ekipy szukamy layautowca, oraz modelarza 3D. Do wersji PnP chcemy dodać również figurki, które każdy będzie mógł sobie wydrukować na drukarce 3D.
Oczywiście posiadamy wszystkie niezbędne koncepty, a nawet arty tych postaci 😉
A co mi tam! Pokażę moją ulubioną postać – druida!

Kto powiedział, że druidzi zawsze są szczupli i nie potrafią władać mieczem?

About the author: sanex

Leave a Reply

Your email address will not be published.